חיפוש
  • sigal916

סאפפו (פסאפפו) מלסבוס
סאפפו (פסאפפו) מלסבוס היא משוררת לירית שחיה ופעלה בתקופה היוונית-ארכאית באי לסבוס.

פרסומה היה רב, היא כונתה "המשוררת" אל מול "המשורר" הומרוס ו"המוזה התשיעית" ע"י אפלטון, אולם למרות השפעתה, ההערצה לה זכתה ואזכוריה הרבים נותר בידנו אך מעט מעבודתה, שיר אחד מלא, אודה לאפרודיטה, והרבה קטעי שירה בני משפטים ספורים ואף מילים בודדות הכתובים על קטעי פפירוס, אבל גם אותו מעט מותיר רושם עז ומאפשר להבין את המעמד לו זכתה.
סאפפו מקושרת כמובן לאהבה ולארוטיקה לסבית והמושג "לסבית" נגזר משם האי בו היא חיה - לסבוס (ביוון של היום) - ואכן הרבה משירי האהבה / ארוטיקה שלה

הוקדשו לנשים וביחוד לתלמידותיה באסכולה שפתחה. למעשה בתקופתה הארוטיקה והמיניות לא היתה מכוונת מגדרית – ומה שהיום אנו מכנים בי-סקסואליות והומו-סקסואליות היתה התנהגות מינית מקובלת בין נשים ובין גברים ובעיקר ע"י האריסטוקרטיה היוונית, עד כדי כך שבדיאלוג "לכס" מאת אפלטון, הוא מחמיא ליופיו של המצביא לכס ואומר "בוודאי שהיו לך מאהבים רבים בצעירותך". על אף פרסומה כלסבית, חלק משיריה הארוטיים מוקדשים לגברים, היא היתה נשואה לגבר ונולדה בת בשם קלאיס -שלה הקדישה חלק משיריה. אין ספק שתדמיתה "הלסבית –ההומוסקסואלית" ושיריה הארוטיים הישירים הם שהביאו לכך שהכנסיה הקתולית לא שימרה את שירתה ורובה אבד עם השנים.
שירתה התאפיינה בכנות וישירות אבל גם ביופי רב, כך בסאפפו 1#, אודה לאפרודיטה, היא פונה לאלה, שהיא גם אלת האהבה, שתעזור לה לכבוש ולהשיב את אהובתה וזו לאחר שזועמת על שסאפפו מטרידה את מנוחתה תשאל "מה קורה עכשיו סאפפו, למה את קוראת לי שוב?" ואז היא נעתרת לה ואומרת "מי זו המכאיבה לך? הרי זו שמסרבת למתנותייך היום תביא לך מתנות מחר..." בפרגמנט (קטע) #31 מתואר התקף קנאה וחרדה כאשר אהובתה מפלרטטת "מדברת ומצחקקת במתיקות" עם גבר יפה תואר "שאני מסתכלת עלייך אפילו לזמן קצר...ליבי פועם בפראות. אש קרה שורפת את עורי... ואני חיוורת אפילו מעשב השדה...."
דמותה השאירה רושם רב על אמנים ואנשי רוח רבים ביניהם הציירים: גוסטב קלימט, רפאל, צ'רלס מניגן ועוד, Sandspresent.com עיצבה סדרה של פריטים בהשראת דמותה של סאפפו בראשם צעיף משי יוקרתי ובו הדפס ציורי אמנים ופסלים שנעשו בהשראתה וציטוטים מתוך שיריה, לצעיף מלווה – כמו כל צעיף של Sandspresent.com - ברושור יוקרתי בו מידע מעניין על הציורים והשירים המצוטטים וכמובן מוקצה מקום להקדשה שתרצו לרשום לאהובתכם. כמו כן כוללת הסדרה תיק דמוי עור יוקרתי, מגבת חוף עגולה עם ציטוט סאפפו #31 ועוד.

115 צפיות0 תגובות

S&S PRESENT- LIKE NOTHING ELSE

הוא אתר יעודי בו תוכלו למצוא את המתנה המושלמת לאשה שאתם אוהבים. המוטו העיצובי שלנו

LIKE NOTHING ELSE מכוון לתת לאשה פריטים הנוגעים בה אישית לרקעה התרבותי, למידות גופה, להורוסקופ שלה ולאמנות שהיא אוהבת. לכן מתנה של S&S PRESENT היא אינה ככל מתנה אחרת – היא תזכר לעד. 

לרכישה סיטונאית – נא לפנות ישירות לסיגל אטדגי טל' 052-8594571

קניה מאובטחת ובטוחה.

אתר sandspresent.com  יושב על פלטפורמת WIX העולמית ונהנה ממערכת תשלומים מאובטחת מקצה אל קצה. 
אם בכל זאת לא נוח לך לחשוף את פירטי חשבונך, ניתן לשלם ב- paypal ישירות באתר וכן בהעברה כספית ב"ביט" בתיאום עם סיגל אטדגי 0528594571

קניה נעימה בטוחה ומאובטחת.

צור  קשר

S&S PRESENT-

LIKE NOTHING ELSE

רחוב הכתר 28, אשדוד

טלפון: 052-8594571

דוא"ל: sigal@etedgui.com

מדיניות משלוחים

משלוח חינם תוך 24 שעות

לקונות מעל 199 ש"ח

0